Игор Шестеркин, Винсънт Трочек победиха треньора Питър Лавиолет за победа в НХЛ-Мача на всички звезди
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-02-04 | 02:11:20

ТОРОНТО — Двамата играчи на Рейнджърс от мача на звездите се изправиха срещу треньора на Рейнджърс в мача на звездите във финалния мач.

Сблъсък между най-добрите от най-добрите в Ню Йорк, включително звездния център на Айлъндърс Матю Барзал, който се обедини с вратаря номер 1 на Сините фланелки Игор Шестеркин и центъра на втора линия Винсънт Трочек, за да победи техния старши треньор Питър Лавиолет , за короната на Мача на звездите събота вечер.

Лавиолет стоеше зад резервната скамейка на отбора Конър МакДейвид, докато Шестеркин и Трочек се състезаваха за отбора Остън Матюс пред ентусиазирана и оживена тълпа от различни фендомове в Scotiabank Arena.

В крайна сметка играчите на Рейнджърс надделяха при победа със 7-4 за отбор Матюс, давайки на Трочек и Шестъркин правото да се похвалят над Лавиолет, когато се върнат на тренировки в Ню Йорк в тренировъчния център на MSG в неделя преди последните 33 мача от редовния сезон.

Със сигурност ще има чуруликане, но всичко се забавляваше след изпълнения със събития уикенд в Торонто за групата на Рейнджърс.

Трочек трябваше да изживее второто си участие в All Star с 5-годишния си син Лео, който се пързаляше на леда на Scotiabank Arena с фланелката на баща си Рейнджърс преди състезанието по умения в петък – момент, който двамата вероятно никога няма да забравят .

Шестеркин, от друга страна, се справи повече от добре във всички състезания срещу някои от най-добрите скейтъри в НХЛ във втория си Уикенд на звездите.

Може би това беше достатъчно, за да даде на руския пазач на мрежата повече увереност, преди да се върне към редовния сезон.

Отборът Матюс и отборът МакДейвид бяха заключени при резултат 3-3 във втората половина на финалния мач.

След това Филип Форсберг и Матюс вкараха гол в последните 10 минути, за да поведат с 5-3, преди Алекс Дебринкат от Ред Уингс да вкара гол на празна врата за преднина от три гола.

Томас Хертл от Sharks вкара за Team McDavid по-малко от минута и половина преди края, но Barzal отбеляза първия си гол за деня при удар двама срещу никого, за да направи мача недостъпен.

Шестъркин даде три гола през първото полувреме на мача — на капитана на Сините якета Буун Дженър, Дейвид Пастрнак от Бруинс и Леон Драйситл от Ойлърс — преди вратарят на Старс Джейк Йотингер да поеме мрежата за второто полувреме.

Трочек, Шестеркин и останалите от отбора Матюс влязоха гол за гол с отбора Джак и Куин Хюз в бърза втора игра.

С Шестеркин в гол през второто полувреме на 20-минутното състезание, Трочек асистира за резултата 4-3 на Филип Форсберг.

Шестъркин може и да е отказал голове на Елиас Петерсон от Кенъкс, Брейди Ткачук от Сенаторите и Франк Ватрано от Пантерите в регламента, но той направи решаващи спирки на Джеспър Брат от Дяволите и Никита Кучеров от Светкавицата.

Пазачът на мрежата на Рейнджърс обаче беше непробиваем при дузпите, за да изведе отбора си до победа.

След като направи спасявания на Кучеров, Петерсон и Кайл Конър от Джетс, Шестеркин завърши перфектна дузпа с удар на J.T. от Canucks. Милър.

Laviolette и Team McDavid отпаднаха с 3-1 в първия мач за деня срещу Team Nathan MacKinnon, който естествено получи два гола от регламента от самия MacKinnon.

След като Лавиолет дръпна своя вратар при приблизително 1:30 до края на часовника, Пастрнак направи мач с един гол с оставащи 31,5 секунди.

След това МакДейвид вкара 5,4 секунди до края, за да форсира дузпа, където капитанът на Ойлърс и Пастрнак бяха единствените играчи, отбелязали за завръщането.

Пазачът на мрежата на Panthers Сергей Бобровски отказа на капитана на Penguins Сидни Кросби и Маккинън да помогнат за осигуряването на победата на Team McDavid.

Източник: nypost.com